Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E PAPRITUR/ Largohet nga Chelsea, lojtari pranë kalimit tek rivalët

Shkruar nga NEWSPORT
E PAPRITUR/ Largohet nga Chelsea, lojtari pranë kalimit tek rivalët

Manchester United është në kërkim të një mbrotjësi të majtë. “Djajtë e Kuq” duket e e kanë gjetur të duhurin sipas tyre dhe javë vënë në lëvizje.

Bëhet fjalë për Marc Cucurella, spanjolli i ekipit të Chelseat. Mbrojtësi nuk duket se është në planet e klubit londinez pasi nuk është më as titullar dhe do e merrte në konsideratë largimin.

United i’a ka komunikuar këtë interes “Bluve të Londrës”, duke e kërkuar spanjollin në formë huazimi. Gjithashtu Ten Hag ka kërkuar një mbrojtës që mos të jetë shumë i shtrenjtë dhe Cucurella shihet si ‘perfekti’.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga