Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E mbani mend Zambrotën, ja ku shkon trajner për 4 muaj!

Shkruar nga NEWSPORT
E mbani mend Zambrotën, ja ku shkon trajner për 4 muaj!

Pas aventurës me Kiason në Zvicër, ish-lojtari i Juventusit, Milanit dhe Italisë nis një punë të re në shtator. Ai do të bëhet trajner në Indi, ku do të stërvisë Delhi Dynamo. Bëhet fjalë për një marrëveshje prej 4 muajsh, nga shtatori në dhejtor. Nuk është hera e parë që Zambrota ulet në stol, pasi pak më shumë se një vit më parë kishte mbyllur eksperiencën me Kiason dhe tani e rinis sërish nga jashtë Italisë. Shkon në Indi bashkë me Simone Baronen, i cili do të jetë zëvendësi i tij.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga