Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E KRYER/ BENZEMA transferohet në Arabi, mungon vetëm zyrtarizimi

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ BENZEMA transferohet në Arabi, mungon vetëm zyrtarizimi
Karim Benzema luajti mbrëmjen e djeshme ndeshjen e fundit me fanelën e  Real Madrid. Sulmuesi francez largohet nga “Santiago Bernabeu” pas disa sezonesh të sukseshme me “Los Blancos”. E ardhmja e fituesit të “Topit të Artë” do të jetë në Arabinë Saudite, ku rivali i Al Nassr të Cristiano Ronaldo, Al Ittihad ka arritur të bindë sulmuesin. Sipas Fabrizio Romano, Banzema do të fitojë 200 milionë euro në vit, ndërsa do të fitojë edhe bonuse nga të drejtat e imazhit. Benzema pritet që në ditët në vazhdim të zbarkohë në Arabi për të nënshkruar kontratën me Al Hilal, pasi është arritur marrëveshja dhe tashmë mungon vetëm zyrtarizimi.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga