Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E BUJSHME/ Po shkëlqen me Lillen, Edon Zhegrova në radarin e Real Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Po shkëlqen me Lillen, Edon Zhegrova në radarin e Real

Edon Zhegrova padiksutim po jeton momentin më të mirë në karrierë, ku me Lillen po bënparaqitje fantastike që kanë tërhequr edhe vëmendjen e ekipeve big. Vera do të jetë e ‘nxehtë’ dhe mjaft e zhurmshme për “yllin” e Dardanëve.

Lajm i bujshëm vjen nga Spanja, ku sipas “MasFichajes” bëhet me dije se Zhegrova ka përfunduar në listën e transferimeve të “Los Blancos”. 24-vjeëari këtë sezon me 5 golat dhe 5 asistimet me skuadrën frnaceze, ka bërë që drejtuesit madrilenë të kthejnë sytë nga Franca për të tentuar transferimin e tij, pasi e shikojnë si të duhurin për formacionin e tyre.

Florentino Perez nuk do të kursehet, teksa sië dihet Kylian Mbappe dhe Alphonso Davies kanë marrë vëmendjen kryesorë në media, por pas nuk mbetet as Zhegrova, i cili po cilësohet si zbulimi i Lilles në këtë sezon në Ligue 1.

Performanca e tij ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve teknikë të Real Madridit, të cilët shohin tek ai një talent me një të ardhme të madhe përpara. Me një vlerë aktuale prej 15 milionë euro sipas të dhënave të ‘Transfermarkt’, 24-vjeëari është nën kontratë me Lillen deri në qershor 2026, por kjo nuk do i pengojë madrilenët të tentojnë transferimin e tij. Gjithsesi mbetet të presim për të mësuar se ëfarë do të ndodhë në muajt e ardhshëm dhe nëse talenti i Dardanëve do të bëjë hapin e madh në karrierën e tij dhe të kalojë në “Santiago Bernabeu” për të luajtur përkrah emrave “big” të madrilenëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga