Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Dy lojtarët e Vllaznisë drejt largimit, destinacionet Vlora dhe Ulqini

Shkruar nga NEWSPORT
Dy lojtarët e Vllaznisë drejt largimit, destinacionet Vlora dhe Ulqini

Sipas shkodrasport.com, bën me dije se dy lojtarët e dalë nga akademia Vllaznisë janë drejt një largimi të mundshëm. Eraldo Deda dhe Klejdi Paloka që janë pjesë e ekipi të parë duken drejt largimit nga kuqeblut. Interes të lartë kanë shfaqur për lojtarët ekipi i Flamurtarit që kërkon mesfushorin Deda dhe ekipi nga Ulqini Otrant që dëshiron shërbimet e shtatlartit të mbrojtjes Klejdi Paloka.

21 vjeçari Eraldo Deda prej ditësh ndodhet në qytetin e Vlorës ku bëhet me dije që ka arritur një marrveshje me ekipin e Flamurtarit për të qenë pjesë nga starti i këtij sezoni. Deda do të bashkohet me pjesën tjetër të shkodranve që ndodhen tek ekipi Vlonjat.

20 vjeçari Klejdi Paloka mendohet që do të jetë pjesë e ekipit të Otrant që bën pjesë në ligën e dytë  malazeze. Ekipi ka shfaqur interes për lojtarin e akademisë, por ditët në vazhdim do të jenë përcaktuese për të ardhmen e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga