Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Doli nga fusha mes lotëve, Gavi dëmtohet rëndë dhe humbet Europianin me Spanjën

Shkruar nga NEWSPORT
Doli nga fusha mes lotëve, Gavi dëmtohet rëndë dhe humbet

Ylli i Barcelonës, Gavi, pësoi mbrëmjen e djeshme një dëmtim të rëndë. Talenti spanjoll u dëmtua në ndeshjen që Spanja po luante përballë Gjeorgjisë. Pas dëmtimit, Gavi doli nga fusha duke qarë, duke vënë re që dëmtimi ishte i rëndë.

Mesfushori është rikthyer në Barcelonë dhe pas vizitave mjekësore dhe ekzaminimeve të bëra, rezulton se ai do të mungojë për një kohë shumë të gjatë. Siç raportohet nga mediat spanjolle, Gavi ka dëmtuar rëndë ligamentet.

Një dëmtim i tillë bën që Gavi të mbyllë sezonin dhe sikur mos të mjaftonte kjo, ylli i Barcelonës me shumë mundësi do të humbasë dhe Euro 2024 me Spanjën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga