Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Disiplina dënon TIRANËN, por festojnë tifozët bardheblu dhe ata të Partizanit (VENDIMI QË SOLLI BUZËQESHJEN)

Shkruar nga NEWSPORT
Disiplina dënon TIRANËN, por festojnë tifozët bardheblu dhe

Javën e ardhshme, do të luhet derbi i radhës mes Tiranës dhe Partizanit, ndeshje e vlefshme për javën e 24-të të Superiores. Para kësaj supersfide, tifozëritë e dy ekipeve ishin në ankth për shkak të një dënimi të mundshëm të klubit bardheblu për sjellje të gabuar të spektatorëve në ndeshjen e javës që lamë pas kundër Luftëtarit.

Por, fatmirësisht organi i drejtësisë sportive në vend ka vendosur ta dënojë klubin e Tiranës vetëm me gjobë. Sanksionet e mundshme mund të shkonin deri aty sa që dyert e stadiumit "Selman Stërmasi" të mbylleshin për disa ndeshje, pra të luhej pa tifozë.

Megjithatë sot u vendos që klubi i Tiranës të dënohet me vetëm 300 mijë lekë gjobë, duke qetësuar në këtë mënyrë tifozët bardheblu dhe ata të kuq, të cilët do të mund ta ndjekin nga shkallët e stadiumit "Selman Stërmasi".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga