Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Deshamp, elozhe Kombëtares së Shqipërisë

Shkruar nga NEWSPORT
Deshamp, elozhe Kombëtares së Shqipërisë

Trajneri i Francës, Didie Deshamp, ka folur për ndeshjen e së mërkurës me Shqipërinë. Mes të tjerash ai është ndalur te fakti që Shqipëria ka një skuadër shumë solide dhe nuk do të jetë aspak e lehtë për ta mundur: “Nuk ka dyshim që Shqipëria është një skuadër e vështirë për t’u mundur. Me Zvicrën ajo rezistoi edhe me 10 vetë, sepse është një skuadër e shumë e organizuar dhe udhëhiqet nga një trajner italian. Në këtë sens, nuk është aspak e lehtë dhe duhet të jemi shumë të kujdesshëm për ta fituar ndeshjen me Shqipërinë dhe për të mos e ndërlikuar situatën”, - ka theksuar trajneri Deshamp, duke folur kështu me superlativa për kombëtaren kuqezi.

Tags:

KOMBETARJA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga