Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Derbi për Krishtlindje, brazilianët e kryeqytetit festojnë së bashku

Shkruar nga NEWSPORT

Jemi në kohë festash dhe besimtarët katolik e ortodoksë festojnë ditën e sotme Krishtlindjen. Ashtu si fushat e tjera, edhe sporti feston dhe futbolli shqiptar ka marrë ‘pushimet’ dhe do të rikthehet në mesin e janarit.

Festat janë një kohë bashkimi, dashurie dhe mirësie duke lënë mbrapa sfidat e përditshmërisë. Kjo pasqyrohet qartë tek futbollistët e 3 skuadrave: Tirana, Partizani e Dinamo.

Patrick e Kaina Nunes të Tiranës dhe Denisson e Lorran të Dinamos kanë festuar së bashku mbrëmjen e Krishtlindjeve. Brazilianët e kryeqytetit gëzojnë një marrëdhënie të mirë së bashku jashtë fushës së lojës.

Grupit i mungon edhe ish-i i Partizanit Da Silva i cili është nisur për në Uzbekistan për të firmosur kontratën e re me Nasaf Qarshi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga