Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Derbi i Manchesterit në FA Cup, Ten Hag: Nuk jemi të fokusuar në prishjen tripletës së Cityt

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi i Manchesterit në FA Cup, Ten Hag: Nuk jemi të fokusuar në

Manchester City dhe Manchester United do të përballen të shtunën në Wembley për FA Cup, në derbin e parë të Mançesterit në finale, në historinë e kompeticionit dhe në të cilin djemtë e Pep Guardiolës, nëse fitojnë, do të kenë tashmë dy nga tre titujt që ata dëshirojnë.

Prag kësaj ndeshje ka folur edhe trajneri Manchester United, Erik Ten Hag. Ten Hag mohoi se ata janë të fokusuar në prishjen e tripletën të mundshme për Manchester Cityn dhe shoti se e rëndësishme është fitimi i një titulli këtë të shtunë në finalen e FA Cup.

“Ne duhet të fitojmë një trofe, nuk jemi të fokusuar në prishjen tripletës së tyre. Ne duhet të fitojmë kupën sepse kemi një mundësi të madhe”, tha trajneri holandez në një konferencë për shtyp.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga