Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Bëri në fytyrë tatuazhin për MESSIN, tifozi pendohet: Më thonë që nuk jam shembull pozitiv për shoqërinë

Shkruar nga NEWSPORT
Bëri në fytyrë tatuazhin për MESSIN, tifozi pendohet:

Lionel Messi fitoi për herë të parë në karrierën e tij trofeun e munguar, teksa ngriti në qiellin e Katarit Kupën e Botës. Mijëra tifozë pas fitores që Argjentina bëri në kampinatin botërorë, morën veprime që më pas mund të pendoheshin.

I tillë është edhe rasti i tifozit që nxitori ëpr të bërë tatuazh në fytyrë emrin e Messit dhe 3 yjet e Argjentinës, që simbolizojnë edhe Kupat e Botës. Por tashmë kolumbiani, Maicol Quinonez është penduar për veprimin e bërë , teksa thekson se shoqëria nuk e shikon më si një shembull pozitiv.

 “Më vjen keq që kam bërë tatuazhin, sepse në vend që të më sjellë gjëra pozitive, ai tashmë më ka çuar në shumë gjëra negative, si mua personalisht edhe familjes time. Nuk mendoja se do ta thoja kaq shpejt. Isha shumë krenar kur e bëra, por jam penduar. Më thonë që nuk jam shembull pozitiv për shoqërinëa

Kini kujdes me fjalët tuaja. Ju nuk e dini dëmin që mund t’i bëni dikujt për shkak të komenteve në rrjetet sociale”, është shprehur ai

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga