Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Bëmë baba të të ngjaj”, i biri i Ronaldinhos lojtari më i ri i Barcelonës

Shkruar nga NEWSPORT
“Bëmë baba të të ngjaj”, i biri i Ronaldinhos

Joao Mendes de Assis Moreira do të jetë lojtari i Barcelonës. 17-vjeçari është i biri i legjendës Ronaldinho, i cili ka zgjedhur të ndjekë hapat e babait të tij. Për këtë ka folur Joan Laporta që është shprehur i lumtur për të birin e Ronaldinhos.

“Ne ndihemi krenarë që vazhdojmë sagën e Ronaldinhos. Djali i tij, Joao do të ketë kontratë me ne. Ai është i mirë. Ende nuk e dimë nëse do të jetë pjesë e ekipit B”, ka thënë Laporta.

Më tej ka qenë radha e Ronaldinhos që është shprehur: “Mund të konfirmoj se Barcelona do të nënshkruaj me Joao-n. Barça ka qenë gjithmonë pjesë e jetës dhe zemrës sime e do të vazhdojë me djalin tim”.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga