Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Belgjika dhe Portugalia për formalitet, zbuloni duelet e sotme në Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme gjithashtu do të luhen disa ndeshje që janë të vlefshme për kualifikueset e Euro 2024. 14 ekipe do të përplasin mes tyre “brirët” për 3 pikët e raundit të 8-të.

Në fushë do të zbresin Portugalia dhe Belgjika. Si Ronaldo ashtu edhe Lukaku kanë arritur të sigurojnë biletën për në Gjermani vitin e ardhshëm dhe sfidat e sotme do të jënë thejshtë për formalitet.

Gjithashtu do të kërkojnë fitoren Holanda që sfidon Greqinë, Irlanda që sfidon Gjilbraltarin apo Islanda që duelon me Lihtenshtenin.

[caption id="attachment_709502" align="alignnone" width="681"]Ndeshjet e sotme ne Euro 2024 Ndeshjet e sotme ne Euro 2024[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga