Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Barazuan me Kosovën, Shaqiri pas kualifikimit: “Dardanët” kanë të ardhme të ndritur, në stadium kishte më shumë tifozë se sa Zvicra

Shkruar nga NEWSPORT
Barazuan me Kosovën, Shaqiri pas kualifikimit: “Dardanët”

Zvicra dhe Kosova u përballën mbrëmjen e djeshme, me sfidën që nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 mes tyre. Një barazim që vlen kualifikimin për “helvetët”.

Pas këtij barazimi ka folur për mediat Xherdan Shaqiri. Ky i fundit ka theksuar se Kosova ka një të ardhme të ndritur dhe se në stadium edhe pse luanin në transfertë kishin më shumë tifozë se kombëtarja e zvicrës.

“Sigurisht sot Kosova ka pasur më shumë fansa se ne. Djemtë kanë bërë maksimumin, ne kishim më shumë topin, morën një barazim. Kosova ka një të ardhme shumë të mirë me lojtarë si Bekaj që kanë kualitet. Duhet që Kosova të ketë ambientin e mirë, ashtu sikur te Shqipëria dhe mund të arrihet shumë”, tha Shaqiri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga