Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Asnjë humbje ndaj "bluve", Egnatia e favorizuar përballë Dinamos

Shkruar nga NEWSPORT
Asnjë humbje ndaj "bluve", Egnatia e favorizuar

Egnatia do të luajë në shtëpi përballë Dinamos ditën e premte ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të “Abissnet Superiore”. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Arena Egnatia” do të startojë në orën 13:30.

Një ndeshje në të cilën Egnatia nuk e ka më luksin për të lënë pikë, pasi Vllaznia po i afrohet çdo javë e më shumë. Në krahun tjetër Dinamo do të kërkojë pikë për të qenë pjesë e “luftës” për një vend në katërshen e parë.

Por dinamovitët janë pak të disfavorizuar në këtë ndeshje. Shkak për këtë janë ndeshjet e shkuara mes këtyre dy ekipeve në Superiore. Në 6 sfida të mëparshme që Egnatia dhe Dinamo janë përballur, këta të fundit nuk kanë fituar asnjë.

Në 3 ndeshje kanë triumfuar rrogozhinasit, ndërsa 3 të tjera kanë përfunduar në barazim. Statistika që nuk do të ndikojnë në ndeshjen e së premtes, por megjithatë mbetet një plus për rrogozhinasit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga