Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Armando SADIKU flet nga India: Shpresojmë të mbrojmë titullin, ja si u binda

Shkruar nga NEWSPORT
Armando SADIKU flet nga India: Shpresojmë të mbrojmë titullin, ja

Armando Sadiku ditën e djeshme zyrtarizoi edhe kalimin në Indi te skuadra e Mohun Bagan. Një aventurë e re për sulmuesin e kombëtares shqiptare larg Europës.

Elbasanasi ka firmosur një kontratë 2-vjeçare dhe do të synojë të jetë protagonist me gola e asiste për të qenë i përzgjedhuri i Sylvinhos sërish për ndeshjet e Euro 2024.

 “Jam krenar që u bëra pjesë e këtij klubi 133-vjeçar. Kur Mohun Bagan më kontaktoi, unë bëra kërkime me detaje në lidhje me kampionatin indian, i cili nisi të më interesonte.

Të jem i sinqertë, Mohun Bagan i mjaftoi një javë për të më bindur. Kështu që ja ku erdha. Kam lexuar për trashëgiminë e pasur të Mohun Bagan. Shpresoj që së bashku me shokët e skuadrës të jemi në gjendje të mbrojmë titullin. Dhe të japim edhe më shumë sezonin e ardhshëm”, ka theksuar 32-vjeçari.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga