Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Ancelotti: Kjo skuadër nuk dorëzohet, Bellingham është i jashtëzakonshëm

Shkruar nga NEWSPORT
Ancelotti: Kjo skuadër nuk dorëzohet, Bellingham është i

Real Madrid e nisi me fitore sezonin e ri në Champions League. Madrilenët aia dolën të triumfojnë në “Sentiafgo Bernabeu” ndaj Union Berlin. Në këtë sfidë vendosi goli i Jude Bellingham, i cili në limit dërgoi topinnë rrjetën e gjermanëve.

Pas ndeshje Carlo Ancelotti u shfaq shumë i lumtur për fitoren e të tijve, ndërsa nuk kurseu aspak elozhet për yllin e ri të spanjollëve.Sulmuesi anglez mbrëmë shënoi golin e 6-të me fanelën e Realit, ndërsa të parin në Champions.

“Pritej që ndeshja të zhvillohej në këtë mënyrë: me shumë kontroll topi nga ana jonë dhe mbrojtje të ngjeshur nga Unioni. Nuk ka lanë hapësira mes linjave.

Bëmë mirë në goditjet standarte dhe në presingun për të rifituar sërish dhe shpejt topin e humbur. Mund të kishim shënuar edhe më parë, por rëndësi ka që shënuam. Sepse shpirti i kësaj fanellë është pikërisht ky: të mos dorëzohesh deri në fund…

Bellingham? Jude ka cilësi të jashtëzakonshme. Duket sikur ka edhe fat. Kur niset nga mesfusha për të dalë në sulm, ai është më gati se të tjerët. Po e shfrytëzon këtë cilësi”, theksoi italiani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga