Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

400 mijë euro në xhep, por Tirana sakrifikon golat

Shkruar nga NEWSPORT
400 mijë euro në xhep, por Tirana sakrifikon golat

Tirana ka ditur si të fitojë të ardhura dhe nga kjo merkato. Pas shitjes së Florent Hasanit te Rapidi i Bukureshtit për shifrën e 300 mijë eurove, i radhës shihet Kaina te Chungnam Asan FC në Korenë e Jugut për 100 mijë euro siç raportoi Newsport.al.

Në total 400 mijë euro, që janë shifër e konsiderueshme për një ekip shqiptar. Bardheblutë gjithsesi kanë marrë përsipër që me shitjen e tyre, të sakrifikojnë 14 gola të shënuar. 10 prej Hasanit dhe 4 prej Kainës në gjysmën e parë të sezonit, teksa 32 janë shënuar në total.

Thuajse gjysma e golave, megjithatë te Tirana ka akoma potencial. Kështu rikthimi i Patrick që pritet shumë shpejt, shihet të jetë si një përforcim për këtë merkato dimri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga