Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

4 legjenda bashkojnë forcat, ikonat e futbollit gati të blejnë ish-klubin e mesfushorit të Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
4 legjenda bashkojnë forcat, ikonat e futbollit gati të blejnë

Një thashethem i bujshëm vjen nga Anglia teksa Euro Foot raporton se Dennis Bergkamp, ​​Dirk Kuyt, Henrik Larsson dhe Ronald Koeman po kërkojnë të blejnë një klub në Angli.

Qëllimi i 4 legjendave do të ishte të investonin në një klub që aktualisht luan në League One ose League Two me potencial për t'u rritur në të ardhmen. Sipas raporteve të para, ish-ekipi i Anis Mehemtit, Wycombe Wanderers mund të jetë i zgjedhuri.

Larsson dëshiron të bëhet trajner, Bergkamp do të ngrejë sektorin e të rinjve, ndërsa Koeman do të ketë një tjetër rol të rëndësishëm. Ata janë duke punuar me agjentin Rob Jansen i cili e konfirmoi lajmin në podkastin "Keift Janson Egmond Gjip".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga