Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

2 gola në “Elbasan Arena”, Luzi befason verdheblutë në 45 minutat e para

Shkruar nga NEWSPORT
2 gola në “Elbasan Arena”, Luzi befason verdheblutë

Luzi ka befasuar Elbasani në 45 minutat e para, duke e mbyllur në barazim 1 me 1. Ndeshja që po luhet në “Elbasan Arena” në kuadër të Kategorisë së Parë, pa autorë golash Trenin te Luzi dhe Leo Melon te Elbasani.

Dhe pse goli i Luzit nuk pritej, skuadra e Nevil Dede ka ditur si të reagojë për të barazuar shifrat. Në rast se kjo sfidë përfundon në barazim, Bylis do të qëndronte i shkëputur 4 pikë para Elbasanit.

Kujtojmë se Leo Melo e ka golin e 7 në Kategorinë e Parë me verdheblutë këtë sezon. Patrik Treni, i huazuar nga Teuta, po bën gjithashtu mjaft mirë, pasi kjo ishte rrjeta e 9 e shënuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga