Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

100 VJETORI I LORO BORIÇIT, nipi i legjendës së futbollit flet nga Kanadaja, Kryebashkiaku: Si do festojmë në Shkodër

Shkruar nga NEWSPORT
100 VJETORI I LORO BORIÇIT, nipi i legjendës së futbollit flet

Të shkruash për Loro Boriçin, padyshim është kënaqësi, privilegj dhe përgjegjësi e madhe. Vepra e tij qëndron ende e gjallë mes gjithë sportdashësve shqiptarë. Data 4 gusht do të shënojë 100-vjetorin e lindjes, për legjendën e futbollit shqiptar që nuk do të vdesë kurrë. Në këtë shkrim për herë të parë do ketë intervistë ekskluzive të pabotuar ndonjëherë në mediat shqiptare me familjarët e tij, larguar 30 vite më parë nga Shqipëria. Në Shkodër ngrejnë supet për të afërmit e tij, por ata janë të shumtë sikurse sukseset e Loros në futbollin shqiptar. Qyteti i lindjes po përgatitet për një event të madh që do të mbahet në stadiumin që mban emrin e legjendës shkodrane. Kryetari Bardh Spahia tregon mes emocioneve se çdo të ndodhë në ditën e 4 gushtit.

Klorinda Boriçi, motra e Loro Boriçit 92-vjeçarja që jeton në Tiranë...

Për më shumë, artikullin e plotë investigues e gjeni në revistën NEWSBOMB.al, në të gjitha pikat e shitjes së gazetave, që nga dita e sotme, 20 korrik, për një muaj, në çmimin 500 lekë.

Tags:

VENDI VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga