Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Gol dhe festë me shqiponjë, mesfushori shqiptar protagonist në Itali

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gol dhe festë me shqiponjë, mesfushori shqiptar protagonist

Erald Lakti është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij Arzignano luajti në transfertë përballë Mantova, sfidë e vlefshme për javën e 21-të të Serie C italiane. Ndeshja përfundoi në barazim me rezultatin 1-1, teksa Lakti ishte ai që shënoi golin për të tijët.

Në minutën e 84’ të sfidës, mesfushori shqiptar arriti të shënonte një gol mjaft të bukur. Lakti e gjuajti topin në hyrje të zonës, duke e dërguat topin në një kënd që nuk kapej dot nga portieri kundërshtar.

Për 24-vjeçarin ky është goli i tretë në këtë sezon, teksa vazhdon që të jetë një nga pikat kyçe në repartin e mesfushës për ekipin e tij.

Goli i Erald Laktit. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga