Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Çmenduri në “San Siro”, Napoli rigjen avantazhin brenda 8 minutash

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Çmenduri në “San Siro”, Napoli rigjen avantazhin

Milan dhe Napoli po përballen për sfidën e vlefshmë të javës së 7 në Serie A. Pas përfundimit me rrejta të parekura në 45 minutat e para, Napoli ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 55 me Politanon. Nuk ka zgjatur shumë festa e miqve ku Giroud ka sjell barazpeshën në minutën e 69.

Simeone bën të pavlefshëm golin e Giroud duke shënuar me kokë golin e dytë për Napolin në minutën e 77, vetëm 8 minuta pas golit të barazimit.

Formacioner zyrtare: 

MILAN: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Krunic, De Ketelaere; Giroud.

Trajner: Stefano Pioli.

NAPOLI: Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Raspadori, Kvaratskhelia.

Trajner: Luciano Spalletti.

Goli i Simeone: 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga