Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

VIDEO/ 6 gola në karrierë, kush është sulmuesi që firmosi sot me Kukësin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 6 gola në karrierë, kush është sulmuesi që

Gabriel Barbosa Avelino është lojtari më i ri i afruar në radhët e Kukësit. 23 vjeçari që mbulon reparitn e sulmit do të jetë “arma” e re për trajnerin Skënder Gega.

Gabriel i lindur në Anapolis të Brazilit, ka nisur karrierën e tij si profesionist te ekipi i Londrina në Brazil. Sulmuesi 23 vjeçar ka luajtur për disa ekipe në vendlindje dhe më pas ka vijuar në Kore me Seoul ku arriti të realizoj 2 gola.

Në karrierën e tij Gabriel Barbosa regjistron 6 gola si lojtar profesionist. Te Kukësi do të numëroj aventurën e tij të shtatë, dhe të parën në Superligën shqiptare.

Karriera e Gabriel Barbosa:

1-Palmeiras (Brazil)

2-Londrina-PR (Brazil)

3-Figueirense (Brazil)

4-Paysandu (Brazil)

5-Seoul (Korea Jugut)

6-Levadiakos (Greqi)

7-KUKËSI (SHQIPËRI)

Gabriel Barbosa Avelino:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga