Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Trofetë në “radhë” para Takajt dhe Boshkut, gazetari i njohur bëhet nostalgjik për Skënderbeun e “artë”

Shkruar nga NEWSPORT

Ardian Takaj dhe Arlind Boshku janë padyshim dy nga njerëzit që kanë kontribuar në klubin e Skënderbeut duke e çuar ekipin korçar në nivele të jashtëzakonshme. Tanimë, bardhekuqtë janë rikthyer në Superiore ku do të tentojnë të japin maksimumin e tyre. Në Kategorinë e Parë, Skënderbeu vuri “diktatin” duke e bërë misionin “elitë”, thjeshtë çështje kohe.

Për ekipin e para disa sezoneve është bërë nostalgjik, Tonin Frroku. Gazetari i njohur ka postuar një foto në facebook-un e tij duke treguar presidentin Ardian Takaj dhe zëvendësin, Arlind Boshku. Ndërkohë para tyre janë të rreshtuar trofetë që Skënderbeu i asaj kohe i koleksiononte njëri pas tjetrit, duke arritur të shkruante historinë edhe në Europë.

[caption id="attachment_694015" align="alignnone" width="727"] Postimi i Frrokut[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga