Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Spektakël në Durrës, Skënderbeut U19 i mjafton një gol për të “rrëmbyer” 3 pikë

Shkruar nga NEWSPORT
Spektakël në Durrës, Skënderbeut U19 i mjafton një gol

Një ndeshje me të vërtetë emocionuese ishte ajo e zhvilluar në Durrës mes Teutës U19 dhe Skënderbeut U19, e vlefshme për grupin B të Superiores së moshave. Sfida u mbyll 0-1, me  korçarët që u mjaftuan me një gol për të marrë 3 pikë me vlerë.

Teuta dhe Skënderbeu e kanë nisur mirë sezonin dhe janë mes pretendentëve. Nuk mbeten mbrapa as Bylis dhe Football Republic, ekipe të cilat kanë marrë rezultate të kënaqshme deri tani. Rivaliteti mbetet i madh edhe në fundin e rënditjes, me ekipet që do kërkojnë të dalin nga fundi i tabelës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga