Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Protagonist në 8 gola, Flamurtari largon një tjetër brazilian

Shkruar nga NEWSPORT
Protagonist në 8 gola, Flamurtari largon një tjetër brazilian

Alexandre Di Estefano nuk do të jetë më pjesë e Flamurtarit. Sulmuesi brazilian ka ndërprerë kontratën me klubin dhe del si agjent i lirë, raporton ‘Futbolli në Shqipëri’.

31-vjeçari ka zhvilluar 17 ndeshje për vlonjatët mes kupës dhe kampionatit ku ka gjetur 5 herë rrugën e rrjetës si dhe ka asistuar 3 hërë të tjera.

Te Flamurtari do ta kishte të vështirë për të marrë minutat që donte pasi ardhja e Vasil Shkurtaj do ta bënte të pamundur këtë. E ardhmja e tij mund të jetë në vendlindje, por nuk përjashtohet qëndrimi në Shqipëri ku interesi nuk mungon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga