Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Përplasin “brirët” për 3 pikët, një arbitër kryeqytetas gjykon në Skënderbeu - Laçi

Shkruar nga NEWSPORT
Përplasin “brirët” për 3 pikët, një

Skënderbeu do të presë Laçin për të zhvilluar mes tyre sfidën e javës së 17-të të Superiores. Një takim që do të luhet  duke nisur që nga ora 17:00. Duel i rëndësishëm për objektivat e dy ekipeve që do të tentojnë vetëm fitoren.

Korçarët do të kërkojnë “kokën” e kurbinasve dhe pikërisht për këtë përballje kanë nisur edhe punën. Ivan Gvozdenovic ka nisin përgatitjet me ekipin duke u dhënë direktivat e duhura në mënyrë që të arritet te fitorja.

Për këtë takim janë mësuar edhe arbitrat e ndeshjeve. Kryesorë do të jetë Albert Doda, teksa asistentë të tij janë Astrit Mahmuti dhe Ergys Spahiu. Arbitër i katërt është Dorjan Maletaj, kurse VAR-0 i ëhstë besuar Adrian Beqiraj dhe Mario Shazivarit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga