Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Partizanin e Tiranën i ‘këputi’, Teuta synon ‘kokën’ e Dinamos për të ‘pushtuar’ kryeqytetin

Shkruar nga NEWSPORT
Partizanin e Tiranën i ‘këputi’, Teuta synon

Teuta është skuadra me formën më të mirë në Superiore. Durrsakët janë një ekip totaliht ndryshe nga ai i pjesës së parë të sezonit. Rezultatet pozitive rradhazi e kanë larguar thuajse përfundimisht nga gara e mbijetesës për t’i ngjitur në atë të ‘Final Four’.

Në dy sfidat e fundit kalendari i vuri përballë dy skuadrave të kryeqytetit, Tiranën e Partizanin. Bregdetarët i fituan të dyja këto sfida, me të kuqtë në shtëpi, ndërsa ndaj Bardhebluve në ‘Air Albania’.

E rradhës, si për ironi të fatit, është po me një kryeqytetase, Dinamon po në ‘Air Albania’. Kjo është një sfdië e prapambetur e javës së 27-të dhe një tjetër fitore do ta bënte Teutën ‘sundimtare’ të kryeqytetit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga