Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Një kombinim i çmendur i jep kreun Egnatias, dy rikthime dhe një mungesë për Tetovën ndaj Erzenit

Shkruar nga NEWSPORT
Një kombinim i çmendur i jep kreun Egnatias, dy rikthime dhe

Egnatia do të sfidojë sot në orën 16:00 Erzenin në Niko Dovana për ndeshjen e javës së 25-të të Superiores. Rrogozhinasit do të tentojnë fitoren në Durrës teksa vijnë me moralin lart pasi në katër ndeshjet e fundit kanë marrë plot 10 pikë duke u ngjitur në vendin e tretë, vetëm 3 pikë larg Tiranës e Partizanit.

Fitorja e sotme dhe humbja e kryeqytetasve do të ishte një kombinim i cmendur por jo i pamundur që i ngjit rrogozhinasit në vendin e parë. Trajneri Tetova sheh t’i rikthehen dy lojtarë me mbrojtësin Atanda dhe sulmuesi Paulauskas që shlyejnë pezullimin me kartona ndërsa mungesë është Kacbufi pas kartonit të kuq në ndeshjen me Kastriotin.

Formacioni i mundshëm:

Egnatia (4-3-3): Sherri; Fangaj, Malota, Atanda, Musta; Mëllugja (Zejnullai), Agbekpornu, Fernando; Jackson, Paulauskas, Dwamena. Trajner: Edlir Tetova

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga