Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ndeshja kundër Apolonisë, Kf Lushnja bën gjestin e madh

Shkruar nga NEWSPORT

Në fundjavë, ndeshja mes Apolonisë dhe Lushnjës do ketë një rëndësi të veçantë.  Me anë të një postimi në facebook, KF Lushnja ka njoftuar se të gjitha të ardhurat nga biletat do shkojnë për familjet e prekura  nga tërmeti. Me të vërtetë, një gjest mjaft i mirë ky që tregon anën njerëzore  dhe mbështetjen e pa kufi që klubet kanë dhënë në repsekt të njerzve që fatekqëesia natyrore u tregua e ashpër me ta.

Gjithsesi, ky nuk është rasti i parë as i fundit që  dhurohet bamirësi për këtë rast. Ekipe të ndryshme, si nga Kategoria e Parë ashtu edhe nga Superiorja, vijojnë solidarizimin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga