Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Moshat U17-19/ Tirana ndalet në barazim, Dinamo fiton derbin me Partizanin. 19 gola në 8 ndeshje (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
Moshat U17-19/ Tirana ndalet në barazim, Dinamo fiton derbin me Partizanin.

Janë luajtur ditën e sotme ndehsjet e kampionatit të moshave për 17 dhe 19 vjecarët. Superioria U-19 zhvilloi javën e 14-të dhe në sy ra ndeshja e dy kryesuesve, Tirana dhe Apolonia që u ndanë në një barazim 2-2 dhe ruajnë pozitat në krye, fierkatët të parët e kryeqytetasit pas tyre.

Akademia e Futbollit mposhti Vllazninë 2-1 ndërsa derbi Dinamo – Partizani u mbyll pa gola. Internacionali fitoi 0-2 në Korçë përballë Skënderbeut.

Në kampionatin e 17-vjecarëve, u zhvilluan të njëjtat sfida por me rezultate të ndryshme vec asaj të Tiranës dhe Apolonisë që u mbyll sërish në barazim 1-1. Akademia e Futbollit dhe Vllaznia u ndalën në një barazim me gola 3-3 ndërsa Dinamo fitoi derbin me Partizanin 1-0. Skënderbeu fitoi minimalisht 1-0 me Internacionalin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga