Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Memelli dhe Troisi gradojnë titullarët, zbulohen formacionet në kryesfidën e javës

Shkruar nga NEWSPORT
Memelli dhe Troisi gradojnë titullarët, zbulohen formacionet në

Skënderbeu pret Flamurtarin në Korçë për të zhvilluar ndeshjen e javës së nëntë në Kategorinë e Parë. Ndeshje me nivel Superioreje kjo e sotmja mes dy klubeve që kanë bërë historinë në futbollin shqiptar dhe sot do të zhvillojnë një përballje titulli.

Flamurtari gjendet në kuotën e 17 pikëve në vendin e dytë, 1 pikë më pak se Dinamo, dhe sot i mjafton edhe një barazim për të qendruar sërish në krye. Korçarët mbajnë vendin e gjashtë me 12 pikë por kanë dy ndeshje për të luajtur përfshirë këtë të sotmen. Trajnerët kanë zgjedhur titullarët që do të nisin këtë ndeshje.

Formacionet Zyrtare:

SKËNDERBEU: Ruçi, Rapa, Prençi, Frashëri, Hysolli, Pecani, Alii, Liço, Lika, Pusi, Temitope. Trajner: M.Memelli.

FLAMURTARI: Kaloshi, Shkalla, Pjeshka, Gocaj, Qarri, Disha, Juri, Erik Flores, De Olivera, Fernando, Xhonatan. Trajner: M.Troisi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga