Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Mbështetje masive për Egnatian, rrogozhinasit festojnë një arritje të veçantë

Shkruar nga NEWSPORT
Mbështetje masive për Egnatian, rrogozhinasit festojnë një
Egnatia është një nga surprizat e këtij sezoni në Superiore. Rrogozhinasit ndodhen aktualisht në vendin e tretë në kampionat pas Tiranës e Partizanit. Objektiv është kualifikimi në kupat e Europës dhe duket se janë në rrugën e duhur pasi rezultatet pozitive nuk kanë munguar. Një faktor shumë i rëndësishëm për suksesin e tyre është edhe mbështetja e madhe e tifozëve që në cdo ndeshje në shtëpi janë mbi 2000 veta në stadium. Së fundmi, klubi ka festuar një arritje jot ë vogël teksa llogaria e tyre në Instagram ka shkuar në 4000 ndjekës dhe klubi me një postim ka falenderuar tifozët për mbështetjen.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by KFEgnatia (@egnatia.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga