Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Luksi për FLAMURTARIN është një ëndërr, Ilir DAJA vendos për pushimet

Shkruar nga NEWSPORT
Luksi për FLAMURTARIN është një ëndërr, Ilir DAJA

Skuadra e Flamurtarit i është rikthyer sot përgatitjeve për ndeshjen e radhës kundër Partizanit. Ekipi vlonjat, me në krye trajnerin Ilir Daja do të zhvillojë seancën e radhës stërvitore.

Teksa të gjithë skuadrat janë me pushime për shkak të ndeshjeve të Kombëtares, tekniku kryeqytetas ka vendosur që sot lojtarët të nisin përgatitjet.

Takimi kundër të kuqve është mjaft i rëndësishëm dhe do të tentohet një rezultat pozitiv, megjithëse do të jetë mjaft e vështirë përballe ekipit të Gegës që po kalon një super formë.

Pushimet në këtë periudhë të kampionatit janë luks për të gjithë futbollistët, por për lojtarët e Flamurtarit ai është një "ëndërr", pasi duhet të vihen nën urdhrat e Ilir Dajës për të përgatitur sfidën ndaj Partizanit. /Newsport.al/

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga