Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Lajmi i fundit/ Partizani i bën karshillik FSHF-së, fton tifozët e dënuar në stadium

Shkruar nga NEWSPORT
Lajmi i fundit/ Partizani i bën karshillik FSHF-së, fton tifozët

Partizani do të luajë kundër Korabit në kuadër të javës së 26-të të Superiores. Në këtë takim dibranët janë pritës dhe këtë herë kanë zgjedhur stadiumin "Selman Stërmasi" si "shtëpinë" e tyre. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, klubi i Partizanit ka zyrtarizuar axhendën e ndeshjes, por në sy bie ftesa për tifozët, të cilët i bëjnë thirrje të jenë të paorganizuar. Kujtojmë që klubi i kuq është dënuar nga Komisioni i Disiplinës me 4 ndeshje pa tifozë. Megjithatë në këtë sfidë ata do të kenë mundësi për të hyrë në sektorin vendas, duke qenë se mbështetësit dibranë do të jenë të paktë për shkak të largësisë së Peshkopisë me kryeqytetin.

" Korabi - Partizani

E Shtune, Ora 14:00, S.Stermasi ( pa org. tifozash)", shkruhej në njoftimin e klubit të Partizanit në faqen zyrtare në facebook.

 

[gallery columns="1" size="full" ids="90796"]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga