Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Laçi – Egnatia vihen përballë, Josa dhe Tetova skicojnë formacionet

Shkruar nga NEWSPORT
Laçi – Egnatia vihen përballë, Josa dhe Tetova

Laçi do të duelojnë me Egnatian në shtëpi për llogaritë e çerekfinales së parë mes tyre në Kupën e Shqipërisë. Si bardhezinjtë e Mirel Josës ashtu edhe “djemtë” e Edlir Tetovës do të luajnë vetëm për fitoren dhe nuk iu lejohen hapa fals në këtë takim, i cili do të startojë në orën 13:30.

Josa dhe Tetova kanë shuar çdo dilemë sa i takon formacionit, teksa kanë vendosur për 22 luftëtarët e kësaj përballjeje.

Formacionet zyrtare:

Laçi: Dajsinani, Kurti, Dajko, Junior, Sa Silva, Manellari, Kryeziu, Myrta, Prodani, Bajramaj, Sabowale. Trajner: Mirel Josa

Egnatia: Sherri, Xhemajli, Drame, Malota, Zejnullai, Ndreca, Fangaj, Aleksi, Fernando, Montenegro, Spahiu. Trajneri: Edlir Tetova

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga