Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ka kohë për Teutën, ish- kampionët e Shqipërisë si qetësia para stuhisë

Shkruar nga NEWSPORT
Ka kohë për Teutën, ish- kampionët e Shqipërisë si

Teuta ka filluar përgatitjet për sezonin e ri futbollistik. Mungesa në Europë mund të konsiderohet e rëndë për kampionët e edicionit 2020/21. Gjithsesi kjo nuk do i ndalë durrsakët të bëjnë lëvizjet e duhura në merkato, për të pasur sezon dinjitoz.

Largimet te Teuta kanë qenë të shumta. Trajneri Arapi nuk i ka menduar pjesë të ekipit, një pjesë të mirë të mirë të lojtarëve që nuk patën sukses sezonin e fundit. Zëvendësimi i tyre duhet të jetë të bëhet me kujdes dhe deri tani është zyrtarizuar vetëm afrimi i Uheid Hoxhës nga Vllaznia.

Kështu Teuta po shfrytëzon kohën para fillimit të kampionatit më 20 gusht, teksa lojtarë të ndryshëm provohen gjatë seancave stërvitore të Arapit me stafin e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga