Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

FOTO/ 3 kartonë të kuq dhe disfatë, ironia e fortë e Lazios pas ndeshjes me Milanin

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ 3 kartonë të kuq dhe disfatë, ironia e fortë e Lazios
Lazio u mposht nga Milani në ndeshjen e mbrëmjes së sotme e cila ishte e vlefshme për javën e 27-të të Serie A italiane. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Olimpico” përfundoi me fitoren 0-1 të kuqezinjve. Madje Lazio u ndëshkua me 3 kartonë të kuq. Pas ndeshjes nëpër faqet zyrtare në rrjetet sociale, klubi i Lazios ka përdorur një ironi të fortë. Si foto të fundit të ndeshjes, ku tregon edhe rezultatin, klubi kryeqytetas i Italisë ka vendosur si foto kryesore, arbitrin Marco Di Bello. Një “thumbim” i drejtpërdrejtë nga klubi i Lazios, duke treguar qartë që nuk janë aspak dakord me vendimet e kryesorit të sfidës ndaj Milanit.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by S.S. Lazio (@official_sslazio)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga