Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Fitoi me Flamurtarin, rriten shpresat për Korabin, drejtuesit kanë gati dhuratën e 2017-tës për tifozët

Shkruar nga NEWSPORT
Fitoi me Flamurtarin, rriten shpresat për Korabin, drejtuesit kanë

Korabi e mbylli 2016-tën me atë fitore 1-0 kundër Flamurtarit. Skuadra dibrane arriti të triumfonte me gol të Sebino Plakut duke rritur në këtë mënyrë shpresat për të qëndruar me të mirët e Superiores.

Tashmë në Peshkopi po punohet me intensitet për rikonstruksionin e stadiumit dhe drejtuesit kanë premtuar që ai do të jetë gati në ndeshjen e parë të fazës së 3-të, në sfidën kundër Laçit. Nëse gjithçka ecën sipas parashikimeve, tifozët dibranë më në fund të kenë mundësinë të ndjekin nga afër skuadrën e tyre të zemrës, në këto 2 faza të mbetura të Superiores.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga