Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Firmosi në Suedi, Skënderbeu mesazh Alitit

Shkruar nga NEWSPORT

Fidan Aliti është lojtari më i ri i skuadrës së Kalmar. Mbrojtësi ka firmosur me skuadrën suedeze duke u larguar nga Skënderbeu. Një tjetër transferim i bujshmë nga Skënderbeu që pasi ka shitur disa lojtarë jashtë vendit, tashmë ishte radha e Alitit që transferohej në Suedi.

Pas largimit nga skuadra klubi korçar ka falenderuar kosovarin dhe i ka uruar sukeses në ekipin ekipi e ri me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare.

"Faleminderit Fidan Aliti. E gjithë familja bardhekuqe të uron suksese në ekipin e ri Kalmar", ishte postimi i Skënderbeut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga