Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Endri ÇEKIÇI refuzon Spanjën, mesfushori ka zgjedhur destinacionin e ri. Gati firma

Shkruar nga NEWSPORT
Endri ÇEKIÇI refuzon Spanjën, mesfushori ka zgjedhur

Endri Çekiçi është shumë pranë firmës me AEK Athina në elitën e futbollit grek. Mesfushori shqiptar pas shumë viteve në Turqi, do të largohet nga skuadra e Konyaspor për të kaluar te gjignatët grek. AEK është në një garë të fortë me Panathinaikos dhe Olympiacos për titullin kampion dhe kryeqytetasit kanë piketuar mesfushorin shqiptar si përforcimin ideal që do t’i ndihmojë të arrijnë suksesin e madh.

Sipas medias turke, 19saat, interes për Çekiçin ka pasur edhe nga një skuadrër spanjolle, emri i të cilës nuk bëhet i ditur pasi destincioni i shqiptarit tashmë është përcaktuar. Ditët në vazhdim pritet të zyrtarizohet edhe kalimi në skuadrën e re, aty ku 26-vjeçari do të tentojë të rrisë nivelin e tij të lojës për të fituar edhe vendin e tij në formacionin e Kombëtares Shqiptare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga