Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Eksod te Skënderbeu, priten të tjera largime

Shkruar nga NEWSPORT
Eksod te Skënderbeu, priten të tjera largime

Arapi dhe Vangjeli tashmë nuk janë zyrtarisht lojtarë të Skënderbeut. Drejtuesit e klubit korçar kanë konfirmuar edhe ikjen e mbrojtësit të djathtë, lajm i dhënë ekskluzivisht nga newsport.al, për te Astra Ploeshti, ekipi kampion i Rumanisë. Por nuk mbyllet me kaq, sepse të tjera largime janë në prag. Emrat nuk përmenden ende, por është e qartë se me valixhe në duar janë ata që kanë oferta nga jashtë, Latifi dhe Nimaga. Megjithatë, mund të ketë edhe titullarë të tjerë, që sezonin e ri nuk do të veshin më fanellën e Skënderbeut. Deri tani janë 3 largimet zyrtare, duke nisur nga Shkëmbi, që është tërhequr nga futbolli i luajtur, për të vazhduar me Arapin dhe Vangjelin. Në radhë për të lënë ekipin korçar është edhe sulmuesi Hamdi Salihi. Situatë që i shpqetëson jo pak tifozët e Skënderbeut, që janë mësuar me një ekip trofesh.

Tags:

VENDI

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga