Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

E rëndë për Teutën, rrezikohet dëmtimi i frikshëm për afrimin e janarit

Shkruar nga NEWSPORT

Të gjithë vëmendjen pas ndeshjes me Tiranën të përfunduar 0 me 0, e mori Arbër Çyrbja. Mesfushori që u afrua te Teuta në merkaton e janarit, u dëmtua në përfundim të pjesës së parë dhe e pati të pamundur të vazhdojë më tej.

Trajneri Edi Martini u prononcua pas ndeshjes, duke thënë se doktori i ekipit dyshonte për dëmtim në menisk. Diçka e tillë do të ishte e rëndë për durrsakët, pasi Çyrbja do të mbyllte rrjedhimisht sezonin.

Mbeten për t’u parë rezultatet e ekzaminimeve në vazhdim. Teuta nuk është e fokusuar vetëm te Kupa e Shqipërisë, pasi në kampionatin shqiptar mban vendin e 8. Pozicion ky që ka bërë të jetë e rrezikuar për të rënë nga kategoria.

[caption id="attachment_724613" align="alignnone" width="785"]Arbër Çyrbja Arbër Çyrbja[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga