Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Dështoi të  vinte te PARTIZANI, klubi italian nuk e dëshiron më uruguajanin

Shkruar nga NEWSPORT
Dështoi të  vinte te PARTIZANI, klubi italian nuk e dëshiron

Sulmuesi uruguajan i Bolonjas Felipe Avenatti nuk është më në planet e skuadrës kuqeblu. Klubi italian dëshiron t'i shesë sa më shpejt duke parë që dhe ora e merkatos për futbollin italian përfundon ditën e premte. "Tuttomercatoweb" raporton se sipas gjasave 25-vjeçari Avenatti do të përfundojë në Serinë B.

Uruguajani flitej se sezonin e kaluar do të firmoste me Partizanin, pasi ishte propozuar klubit të kuq nga Luciano Moggi në atë kohë ish-drejtor i përgjithshëm i të kuqve.

Tags:

SERIA A

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga