Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Debati në studio, Lirim Zalla: Do bëj kërkesë me shkrim, po na dalin të gjithë trajnerët ‘profesora’

Shkruar nga NEWSPORT
Debati në studio, Lirim Zalla: Do bëj kërkesë me shkrim, po

Në përfundimin e ndeshjes Vllaznia 3-1 Dinamo, në studion ‘Skaner’ në MCN TV nisi një debat me tone të ulëta mes Lirim Zallës dhe Migen Memellit. Shkak u bë titulli ‘profesor’ që Memelli përdori për t’ju referuar trajnerit të Dinamos, Dritan Mehmeti.

Kjo nuk i ka pëlqyer gazetarit sportiv i cili këtë fjalë e konsideron titull shkencor që mbrohet në nivel akademik.

“Do bëj kërkesë me shkrim, po na dalin të gjithë trajnerët ‘profesora’. Profesor është titull akademik dhe është i mbrojtur. Po quhet çdo trajner ‘profesor’, edhe mësuesit të fiskulturës i thonë profesor njësoj me atë të matematikës. Ku e kanë të mbrojtur këtë titullin profesor? Quhen trajnera dhe aq, jo profesorë”, tha Zalla.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga