Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Çela thirrje drejtuesve të Kastriotit: Ndërtoni një shtëpi për këtë skuadër, më kanë kërkuar klube të tjera

Shkruar nga NEWSPORT
Çela thirrje drejtuesve të Kastriotit: Ndërtoni një

Emiliano Çela ka folur pas humbjes 1-0 ndaj Teutës. Trajneri i Kastriotit deklaroi për mikrofonin e Oversport:

“Po bëj një analizë të shpejtë. Të dyja ekipit vinin në 3-5-2. U bë një ndeshje e bukur. Teuta do të shkojë në Europë. Ndërsa ne donim pikë dhe më pas shpresonim për të mos rënë nga kategoria. Pësuam një gol nga pakujdesia. Kam dyshime se mund të ishte pozicion jashtë loje. Ekipi gjeti ekuilibrat. Nuk ishte e shkruar të shënonim një gol. Jam i kënaqur me gjithë çunat për atë që kanë dhënë. Shpresoj që edhe klubi në kategori të Parë të bëjë një riorganizim me stadiumin dhe fushat stërvitore. Duhet që Kastrioti të ketë një shtëpi dhe më pas të bëhet faktor në Superiore.

E ardhmja? Kam pasur dëshirë nga disa ekipe për t’u bërë pjesë e tyre. Të them të drejtën më ka interesuar një projekt ambicioz. Por, nuk dua të zgjas shumë dhe të respektoj klubin dhe lojtarët e mi. Dua maksimumin në këto dy ndeshje dhe më pas të shohim sido që të jetë”, tha ai.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga