Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Caktohen arbitrat e 4 ndeshjeve të Kategorisë së Dytë

Shkruar nga NEWSPORT
Caktohen arbitrat e 4 ndeshjeve të Kategorisë së Dytë

Kategoria e Dytë gjithashtu do të luajë ndeshjet e javës së 14-të të saj, teksa në fushë do të zbresin 8 ekipe. Sfidat do të luhen të gjitha në orn 13:00.

Shkumbini do të presë në shtëpi skuadrën e Butrinit për të bërë mes tyre llogaritë e kësaj jave. Ndërkohë nga ana tjetër Labëria ka udhëtuar në transfertë për të sfiduar Këlcyrën.

Gjithashtu Delvina luan në transfertë ndaj Turbinës, ndërsa dueli i fundit do të jetë mes Luftëtarit dhe Devollit. Edhe për këto 4 duele janë mësuar arbitrat e ndeshjeve.

LUFTËTARI - DEVOLLI

Arbitër kryesor:Xhulio Agolli(Fier)

Asistent 1:Petref Bregasi(Fier)

Asistent 2:Endri Fejzullah(Patos)

Arbitër i 4:Daniel Haskaj(Fier)

SHKUMBINI – BUTRINTI

Arbitër kryesor:Ervin Kotomelo

Asistent 1:Elion Shkëmbi

Asistent 2:Amarildo Spahiu

Arbitër i 4:Saed Kazazi

KËLCYRA - LABËRIA

Arbitër kryesor:Rigert Zeneli

Asistent 1:Edlir Malo

Asistent 2:Dionis Mile

Arbitër i 4:Edvin Latifi

TURBINA - DELVINA

Arbitër kryesor:Xhulian Bacaj

Asistent 1:Anduel Laska

Asistent 2:Rigers Çuni

Arbitër i 4:Enis Dishani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga