Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Bëra ëndrrën realitet”, Tedi CARA: Kemi dominuar Tiranën, kjo është ndeshja më e bukur e jetës time

Shkruar nga NEWSPORT
“Bëra ëndrrën realitet”, Tedi CARA: Kemi dominuar

Tedi Xara do të ishte lojtari i radhës që do të flite për “Oversport’ pas fitores së titullit kampion. Lojtarii i kuq do të deklaronte se:

Titutlli? Për herë të parë dola kampion me Partizanin. Një ëndërr e bërë realitet. Jam shumë i lumtur, kam sakrifikuar dhe kemi sakrifikuar shumë.

Besimi? Gjithmonë kemi besuar dhe shpresuar pasi i kemi pasur kualitet. Kemi dominuar ndaj Tiranës dhe pse mos të shpresonim.

Ndeshja më e bukur? Ndeshja më e bukur e imja. Për herë të parë kam dal kampion dhe për mua është shumë emocionuese.

Arritja personale? Do të jap maksimumin si për Parttizanin ashtu edhe për vetën time. Tani për mua është Partizani. Do të jap gjthçka për të bërë më të mirën time.

Dedikim? Këtë trofe ia dedikoj familjes së kuqe dhe të gjithë skuadrës së Partizanit. Sigurisht dhe familjes time pasi për herë të parë erdhi për të festuar në stadium.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga