Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Barazimi pa gola, Çela: Meritonim më shumë, kënaqësi të luash në Rrogozhinë

Shkruar nga NEWSPORT
Barazimi pa gola, Çela: Meritonim më shumë, kënaqësi

Egnatia dhe Kastrioti barazuan 0-0 për javën e gjashtë në Superligë. Sfida e Rrogozhinës ka parë një duel të luftuar dhe me nerva në fushë, me arbitrin Jorgji që nxorri nga xhepi tetë herë kartonin e verdhë.

Në fund sfida u tensionua, me skuadrat që kërkuan golin e tri pikëve por pa sukses. Skuadrat ndajnë pikët, Me Egnatian që shkon në kuotën e tetë pikëve në vendin e gjashtë, ndërsa me gjashtë pikë Kastrioti qëndron në vendin e shtatë.

Pas ndeshjes për Oversport foli trajneri i Kastriotit, Emiljano Çela.

“Barazim pa gola – U bë një ndeshje e luftuar, shumë e fortë. Të luash në Rrogozhinë është kënaqësi, fusha, kushtet, ambienti perfekte. Kundërshtari ndryshoi mënyrë loje dhe 2 minuta pas nxehmjes patëm kohë për përgatitje. Patëm posedimin e topit, qarkulluam dhe patëm raste. Kontrolluam ritmin e lojës, probleme kishim në sulm sepse një gol duhej bërë. Një pikë na jep shpresë dhe tregon sa të fortë dhe të ekuilibruar jemi. Kanë dhënë lojtarët maksimumin dhe jam kënaqur.

Ndërrimet – Ndonjëherë është edhe intuitë. Doja të freskoja ekipin dhe të godismin me kundërsulm. Një ndeshje prodhon shumë histori, patëm lojën në dorë. Një rast që kishin e dhuruam ne, meritonim më shumë sepse luajtëm më mirë. Të marrësh një pikë me Egnatian që ka investim, nuk ke pse e quan negative.

2 gola në 6 ndeshje – Këtu është problemi ynë, lojtarët po i zbatojnë detyrat. Kishim përgatitur ndryshe ndeshjen nga ajo e para me Vllazninë. Te finishi nuk është përgjegjësi vetëm e sulmuesit, patjetër që duhet t’i zgjidhte më mirë. Mobek ka ditë që jep sinjale të mira, jam i kënaqur edhe me Zogaj dhe Grecën, u futëm në zonën kundërshtare. Ndeshjet e ardhshme të jemi më konkretë dhe rezultativë”, tha Çela.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga